چرا استفاده از الگوریتم در معاملات؟

چرا استفاده از الگوریتم در معاملات؟

انجام و اجرای معاملات در حال حاضر به صورت عمده توسط معامله گر انجام می شود . اجرای سفارشات و انجام معاملات توسط معامله گران دارای راندمان پایین و مستعد خطای انسانی است.در اجرای سفارشات بحث دقت ،سرعت و اجرای آنی بسیار حائز اهمیت است و عدم اجرای به موقع و در لحظه سفارشات در مواقع خاص میتواند موجب ضرر و زیان سنگین سرمایه گذاران شود.

خطاهای انسانی معامله گر میتواند ناشی از پرمشغله بودن و عدم توانایی ارسال چندین سفارش  همزمان در یک لحظه ، عدم دقت در صحیح وارد کردن اعداد حجم ، قیمت و جهت معامله ، عدم توانایی در رصد لحظه ای و تصمیم گیری براساس تغییر سریع قیمت سهم، عدم توانایی در مدیریت سفارشات بر روی چندین نماد نام برد.مطمئنا در اینجا استفاده از کامپیوتر و پیاده سازی الگوریتم های اجرایی مورد توجه قرار میگیرد که امکان رصد و انجام تعداد زیادی سفارشات در لحظه و بر روی نماد های مختلف با دقت و کارایی بالا را به سرمایه گذار میدهد.

الگوریتم های اجرایی می توانند از روابط و منطق های بسیار ساده (مانند خرید و فروش بین دو قیمت مشخص و اجرای مکرر آن ) تا الگوریتمهای به شدت پیچیده (مانند استفاده از یادگیری ماشین جهت جلوگیری از عدم تکرار اشتباهات)  ساخته شوند . الگوریتم ها میتوانند تحلیل ها و محاسبات پیچیده تری را انجام دهند و با تغییر  کردن شرایط بازار، عکس العمل بسیار سریع تری داشته باشند.

الگوريتم های جویش شامل الگوريتم هاي چرخه اي ، الگوريتم هاي همراه بازار ، الگوريتم هاي نقدينگی ، الگوريتم هاي نماگري ، الگوريتم هاي همبستگی ، الگوريتم هاي سيگنال ياب  و … هستند.

این الگوریتم ها با توجه به نیاز و هدف سرمایه گذاران در ارسال سفارشات و انجام معاملات بهینه با توجه به مهم بودن پارامترهای حجم ،قیمت و زمان ایجاد شده است.

Related Posts

No results found

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست